Eğlence Mekanları Yarın Açılıyor

Eğlence mekanları yarın açılıyor. Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği ve Eğlence Yerleri İnisiyatifi yetkilileri, Sağlık Bakanı ile toplantı yaparak görüş alış verişinde bulundular. Toplantıda Sağlık Bakanı restoranlara ve kulüplere bir haksızlık yapıldığını ve bu sektörlerde ekmeğini kazanan binlerce insanın mağdur olduğunu dile getirmiştir. 15 Ocak 2021 tarihinde tamamen kapatılma kararı alınmaması halinde bütün mekanların açılacağı dile getirilmiştir. Tamamen bir kapatılma olmaması halinde eğlence yerleri de faaliyetlerine devam edebilecektir. Sektör yetkilileri hükümetin alacağı her karara saygı duyacaklarını ve açılmaları halinde tüm tedbirlere uyacaklarını dile getirerek yarın hizmete başlamak için çalışmaları başlatmışlardır.

eğlence yerleri yarın açılıyor kıbrıs gece kulübü

Eğlence Mekanları Yarın Açılıyor

15 Ocak cuma günü tamamen kapanma olmaması durumunda eğlence mekanları yarın açılıyor. Tamamen kapanma durumunun netleşmemesi nedeniyle bakanlar kurulunda konuyla ilgili görüşme yapılması bekleniyor. Mekanların hazırlıklara başlamış durumda ve yarın 15 ocak cuma gece kulüpleri, barlar, meyhaneler gibi eğlence yerleri rezervasyon kabul etmeye başladılar. Gece kulüplerinde de açılış hazırlıkları tam gaz ediyor. Sürpriz bir bakanlar kurulu kararı ile tam kapatma olması halen gündemdekini yerini korumakta ancak genel kanı olarak kapatılma olmayacağı düşünülmektedir.

Gece Kulüpleri Açılmaya Hazırlanıyor

15 Aralık 2020 tarihinden itibaren eğlence yerlerinin kapatılması ve sürecin devamlı uzatılması eğlence yerlerini ciddi olarak etkilemiş, bazı mekanların iflas etmesi ve binlerce insanın işsiz kalmasına neden olmuştu. Şu anda mekanlar tekrar faaliyete başlayabilecek olsalar dahi ülkedeki ekonomik problemler ve uluslararası seyahat kısıtlamaları eğlence sektörünün kış döneminde sakin geçeceğini göstermektedir. Kıbrıs gece kulüpleri de bu süreçlerden etkilenmiş olup bir süredir sadece kısıtlamalar çerçevesinde bazı hizmetler yürütülebilmekteydi. Şu an mekanların tamamen açılıp hizmete başlaması için hiçbir engel bulunmuyor. Gece kulüpleri açılma hazırlıklarına tam gaz devam etmektedir.

Eğlenceye Tam Gaz Devam

Gece kulüplerinin 15 ocak cuma gününden itibaren kapılarını açmasıyla birlikte partiler ve eğlenceler kaldığı yerden devam edecektir. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde açılacak olan gece kulüplerinde her mekanda olduğu gibi bir takım önlemler alınmıştır. Kış sürecinin biraz sakin geçeceği düşünülse de önümüzdeki yaz sezonunda çok daha hareketli ve eğlenceli bir atmosfer oluşacağı düşünülmektedir. 

Yorum yapın

Whatsapp